Kobieca Seksualność - wyniki ankiety pt." Życie seksualne kobiet w Irlandii"
Podczas majowego spotkania kobiet „Ladies Night” 2018 w Dublinie, przeprowadziłam ankietę na temat życia seksualnego Polek w Irlandii. 

31 kobiet podzieliło się swoimi doświadczeniami z życia seksualnego. Większość Pań była w wieku 36 - 40 lat. Nie było to formalne badanie, więc wyniki należy potraktować z przymrużeniem oka. Większość kobiet, które wypełniły ankietę interesują się rozwojem, budowaniem świadomości, więc nie stanowią typowej grupy, która reprezentowałaby ogół. Jednak, gdy porównałam wyniki ankiety z wynikami badań prof. Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy „Seksualność Polaków 2017” okazało się, że są podobne.

Wyniki ankiety wypełnionej przez kobiety podczas Ladies Night: 


41 % kobiet zapytane „Jaką rolę w Twoim obecnym życiu odgrywa seks” przyznało, że seks jest dla nich zdecydowanie istotny. 28% odpowiedziało, że seks odgrywa w ich życiu istotną rolę, 19% średnio istotną, a 3 niezbyt istotną. Aż 65% kobiet przyznała, że gra wstępna jest dla nich zdecydowanie ważna, 10% odpowiedziała - średnio ważna. Żadna z Pań nie udzieliła odpowiedzi „nie ważna” i bardzo dobrze, bo gra wstępna jest kluczem do czerpania przyjemności z seksu.


35% kobiet w odpowiedzi na pytanie „Jak ważny jest dla Ciebie orgazm podczas stosunku” zaznaczyły, że zdecydowanie ważny, 32%, że dość ważny, a 10% przyznało, że orgazm podczas stosunku jest niezbyt ważny. Odpowiadając na pytanie „ Jakiego najczęściej orgazmu doświadczasz podczas stosunku” 42% kobiet przyznało, że doświadczają orgazm łechtaczkowy i pochwowy, 35% łechtaczkowy, a 10% nie były pewne. 

  • Co wpływa na zdolność do orgazmu? 
  • Gdzie powstaje orgazm? 
  • Jakie znaczenie w przeżywaniu orgazmu mają fantazje? 
  • Czy wszystkie kobiety mają zdolność do przeżywania orgazmów? 
  • Jakiego rodzaju orgazmy mamy najczęściej? 
  • Jak stymulować umysł żeby zwiększyć przyjemność podczas seksu? 
Na powyższe pytania odpowiem podczas czerwcowego spotkania kobiet w Dublinie „Ladies Night”. 

Jeśli chcesz nauczyć się czerpać ze swojej Kobiecości i Seksualności, nauczyć się wykorzystywać energię seksualną do budowania poczucia własnej wartości, tworzenia i kreatywności zapraszam na warsztat z cyklu „Kobieca Seksualność”.

Warsztat info: Kobieca SeksulanośćMarta Biczkowska, psycholog, seksuolog Dublin

Comments

Popular Posts